Otázky k Poštomatům

Poštomaty – neboli služba InPost

Co je to Poštomat?

Já bych to nazvala kouzelnou skříní, kde po zadání správného kouzelného hesla najdu svůj vysněný balíček se sirupem. Kdykoli. Bez front, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a to i když nemám chuť se zrovna s nikým vybavovat. Nejlépe to asi popíše obrázek, určtě už jste Poštomat viděli.

co-je-postomat

Jaké má Poštomat výhody?

Poštomaty jsou bezpečné (jsou hlídány kamerami), zboží si lze vyzvednout 24 hodin denně 7 dní v týdnu, k vyzvednutí není třeba občanský průkaz (pro zboží můžete poslat např. někoho z rodiny). Zásilku je po objednání možné sledovat, po jejím uložení do zvoleného poštomatu dostanete informaci formou SMS nebo e-mailu. Během následujících 3 dnů si zásilku můžete kdykoli vyzvednout (svátky a víkendy se nepočítají).

Aha, a co nevýhody?

Dobírku lze zaplatit pouze kartou, nikoli v hotovosti. Navíc vám hezký den nepopřeje milá pošťačka, ale studený automat.

Jak přesně funguje vyzvednutí?

Vyzvednutí je možné provést pomocí zadání čísla zásilky na klávesnici na poštomatu, nebo oskenováním QR kódu. Dobírku lze přímo v poštomatu zaplatit platební kartou. Platba v hotovosti NENÍ možná. Poté si již můžete vyzvednout svůj balík v daném boxu. Po vyzvednutí zásilky je třeba box znovu uzavřít.
Zkoukněte video, uvidíte, že je to jednodužší, než myslíte.

Takže si to shrneme. Jako že můžu říct spolubydlící, aby mi cestou z noční (rozuměj ve 4 ráno) vyzvedla balíček z Poštomatu, když už jde kolem?

Jasně! Jen jí nezapomeňte říct heslo z sms-ky a odpoledne při vstávání za odměnu udělat snídani 🙂 .

Kam mám napsat zvolený Poštomat k vyzvednutí balíčku?

Do poznámky k objednávce. A hlavně na to nezapomeňte, jinak to od vás budu muset zjišťovat a doba doručení se tím prodlouží.

Kde najdu seznam poboček, ze kterého si mám vybrat?

Tady. Odkaz najdete i v košíku, při výběru dopravy.

Nebyla by někde mapa Poštomatů?

Jasně, tady. Ale koukejte jen na ČR 😉 .

Mám jinou otázku…

Zkuste najít odpověď Poštomatím webu. Pokud naní ani tam, napište mi e-mail a přijdeme na to společně.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit