Likvidace, konec a šlus!

Vážení a milí,

musím Vám oznámit, že s koncem tohoto roku končí i tento e-shop. Už nebudou žádné další sirupy k mání.

Jistě se ptáte proč.
Mě už to zkrátka nebaví … Mám toho nad hlavu v osobním životě, pracovním a tento počin byl jako vedlejší činnost – záliba v mém volném čase. Ovšem přerostlo to v něco, co mi bere veškerý můj volný čas a díky vší nesmyslné administrativě a neuvěřitelně nastaveným pravidlům mi z toho vyprchala i záliba. Stát a úřady mi stále hází klacky pod nohy a jenom splnění všech zákoných poviností, evidencí a papírovaní mi zabere 80% veškerého času (a prostředků) věnovanému sirupům (kdybyste jen věděli, kolik doma musím mít šanonů s papíry a jak moc do detailu musím každý svůj úkon evidovat). Aby to bylo udržitelné, a já se z toho nezbláznila, musela bych koupit nějakou menší továrničku a rozjet výrobu sirupů ve velkém … zaměstnat lidi, co by za mě adminitrativu udržovali, kuchaře, sběrače, pěstitele, prodejce, účetní, atd… No a veškerá záliba by byla pryč (nehledě na to, že pár milionů v kašičce na takovou výrobnu bohužel ani nemám).

Rozhodla jsem se tedy vrátit se na začátek. Vyrábět sirupy pro sebe a svojí rodinu a odejít z komerčního prostoru.

Děkuji všem, co si ode mě kdy sirup koupili. Všem, co mi věnovali hezká a povzbudivá slova, zejména těm, co se ke mě pravidělně vraceli. Byli jste to jediné, co mě u toho udrželo tak dlouho. Děkuji i těm, co mě nakopli do toho jít – byla to obrovská zkušenost a jsem ráda, že jsem si jí prošla. Těm co mi pomáhali a vydrželi mé věčné žvanění o sirupech 😀 . Všem, co jsem tu zapomněla zmínit.

Jsem ráda, že i za podmínek v této zemi nastavených, jsem dokázala po takovou dobu vést úspěšný e-shop. Držet se striktně v legálních mezích (čtěte – žádný prodej bokem mimo kasu, žádné krácení daní, žádné šmelení) a přesto na konci odejít se vztyčenou hlavou a konečným plusovým zůstatkem na účtu (jasně, žádné velké peníze jsem na tom netrhla – ale neodcházím s mínusovým skórem). Na to jsem opravdu pyšná, protože v dnešní době a v dnešní konkurenci to není vůbec snadné.

Takže díky všem. Já si teď půjdu koupit rybičku a budu si užívat klidu a relaxovat 🙂 .

PS: Sirupy můžete do konce roku kupovat. Objednávky do konce roku zaplacené (rozumněj 31.12.2017 uvidím platbu na účtu) nebo vytvořené na dobírku budou odbavené 😉 .