Perníčková mánie – Recept na těsto (1. část)

  1. 1. část dvoudílného speciálního vydání „Perníčková mánie“

Už mě chytá perníčková mánie a tak se s vámi chci podělit o oblíbený, jednoduchý a osvědčený recept na skvělé perníčky, které jsou hned měkké a měkké zůstanou.

V druhé části vám snad trochu pomůžu s jejich ozdobením 😉 . Povíme si, jak na polevu (případně jaké jsou alternativy) a snad i nějaké inspirace na jednoduché zdobení. Snad nás čeká i třetí část, kde si povíme tipy a triky 😉 .

Vím, říkáte si, ale co mají perníčky společného se sirupy? Pravda, moc toho není. Ale nastávající čas je obdobím zvýšených návštěv a až budete mít doma jednu takovou nečekanou, kterou sice oslníte skvělou kávou s Lipovým sirupem, ale nebudete pro ni mít nic k zakousnutí, vpomenete si na mě a na to, jak by bylo skvělé mít pár perníčků v zásobě. A jestli návštěva nepřijde, perníčky v pohodě vydrží až do vánoc 😉 .

Takže jdeme na to. Umýt ruce, sundat prstýnky a připravte si jednu mísu, vál (nebo čistou pracovní plochu), vařečku a váhu.

Ingredience:

  • 400g hladké mouky
  • 140g cukru moučka
  • 60g másla (můžete nahradit Herou)
  • 2 vejce
  • 2 lžíce medu
  • 1,5 lžíce perníkového koření
  • 1 lžička jedlé sody


Postup:

Do mísy navažte mouku, cukr, koření, sodu a promíchejte. Přidejte máslo, vejce, med a opět vařečkou promíchejte, dokud to půjde (aby se tekuté části smíchaly s sypkými ingrediencemi a v míse už nic tekutého nebylo). Pak hrudkovitou směs vysypte na pracovní plochu (vál) a rukama zpracujte hladké těsto – trvá to tak 4 minutky. Možná by to šlo i v robotu, ale já tvořím ručně.

Vznikne homogení světle hnědé těsto. Těsto se nechává obvykle odležet do druhého dne, ale já to nikdy nedělám a zatím jsem vždy měla perníčky krásné 😉 .

Těsto rozválejte na 5 mm tlustý plát (nedělejte perníčky moc tenké, byly by pak hned tvrdé) a vykrajujte oblíbené tvary. Vykrájené perníčky položte na pečící papír na plech – dodržujte odstup – krásně totiž nabydou.

Rozehřejte troubu na 180°C (mám horkovzdušnou – rozehřívám s větráčkem, při samotném pečení větráček vypínám) a perníčky pečte cca 6-7 minut. Délka pečení záleží na velikosti perníčků – řekněme, že třeba 7 cm hvězdička je ideální na 6 minut, ale třeba pláty na perníkovou chaloupku potřebují času trochu víc, kdežto 2 cm sněhuláček zase méně. Perníčky musí být vyběhlé a začínat růžovět růžky. Ale když už máte růžky hnědé, perníček už je upečený moc a rychle ho snězte, protože brzo ztvrdne. Dá se říct, že tajemství „hned a napořád měkkých“ perníčků je právě v tom, vytáhnout je z trouby dřív, než vám říká rozum. Když se bojíte, že možná ještě nejsou hotové, tak to bude asi ta správná doba na vytažení :-). Já se bojím pokaždé a pokaždé jsou super 😉 . Klidně si první jeden perníček zkuste zkušebně ihned po vytvoření těsta a zbytek nechte odležet. Když vám přes noc vychladne a ztrvdne, pekli jste ho moc dlouho 😉 .

Mezitím, co se perníčky pečou, si rozkvrdlejte 1 celé vejce ve skleničce a připravte mašlovačku/štětec. Jakmile perníčky z trouby vytáhnete, ještě na rozpáleném plechu je potřete vajíčkem – budou pak krásně lesklé.

Hotové perníčky je dobré nehcat vychladnout na nějaké mřížce, aby k nim mohl čerstvý vzduch i zespoda. Nicméně zvládnou schladnout i na pečícím papíře (sundaném z rozpáleného plechu).

Před jakýmkoli dalším postupem (vyjma konzumace) – tj. zdobením, slepováním nebo poléváním čokoládou je nechte alespoň 3 dny odpočinout a vydýchat. Můžete je skladovat třeba v krabici vyložené alobalem, ideálně ve studené komoře. Ale i v panelákové kuchyni ve skřínce se jim nic nestane 😉 .


První část je za námi. Brzy se vrhneme na druhou, kde se budeme věnovat polevě a zdobení.